Odpowiedź Forda

W obliczu premier najgroźniejszych rywali Fiesty, Ford nie mógł pozostać obojętny. Odpowiedź nadeszła natychmiast i już możemy podziwiać odświeżoną wersję małej Fiesty.

fiesta 1

Ford nie pozostawał bierny i także pokazał swoją nowość w segmencie miejskich kompaktów. Po premierze Peugeota 208 i Renault Clio przyszedł czas na Forda Fiestę, jeden z najpopularniejszych modeli, którego historia rozpoczęła się w 1976 roku. Do tej pory znalazła ponad 15 milionów nabywców.

Zmodernizowana Fiesta jest jeszcze bardziej stylowa i wyrazista niż poprzedniczka. Przednią część nadwozia zdominował wyrazisty, trapezoidalny kształt przedniego grilla, zarys ostro wcinających się w bryłę pojazdu reflektorów z diodowymi światłami do jazdy dziennej oraz wydatne przetłoczenie pokrywy silnika.

fiesta 2

Ford Fiesta wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, m.in. aktywowany głosem samochodowy systemem komunikacji SYNC, system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach Active City Stop oraz – po raz pierwszy w Europie – system inteligentnego, programowalnego kluczyka MyKey. Ten ostatni pozwala rodzicom na pełniejszą kontrolę nad stylem jazdy ich pociech i tym samym poprawę bezpieczeństwa młodych kierowców oraz otoczenia. System umożliwia ustalenie limitu prędkości oraz głośności zestawu audio, posiada funkcję całkowitego wyciszenia głośników zestawu do czasu zapięcia pasów bezpieczeństwa oraz zapobiega wyłączaniu przez osobę prowadzącą pojazd systemów bezpieczeństwa i układów wspomagających kierowcę.

Pojazd wyposażony będzie w utytułowaną jednostkę napędową EcoBoost o pojemności jednego litra, która ma zapewniać najniższe zużycie paliwa w tej klasie.

fiesta 3

fiesta 4

fiesta 5