Czerwona bestia

Jeep prezentuje swój najmocniejszy i najszybszy samochód w historii – Grand Cherokee SRT. To prawdziwa bestia.

120612 J GrandCherokee SRT 02

Jeep Grand Cherokee SRT jest tak charakterystyczny, że nie sposób pomylić go z żadnym innym samochodem – agresywne i muskularne nadwozie, 20-calowe koła, obniżona budowa i funkcjonalne detale stylizacji – to jego najważniejsze cechy w skrócie.

Grand Cherokee SRT napędzany jest nowym, 6,4-litrowym silnikiem HEMI V8 o mocy 468 KM i momencie obrotowym 624 Nm. Pozwala to na rozpędzenie się do setki w ciągu 5 sekund i osiągnięcie prędkości maksymalnej 257 km/h. Dzięki regulowanej sztywności aktywnego, adaptacyjnego zawieszenia z systemem kontroli trakcji Selec-Track, nowy Jeep Grand Cherokee SRT posiada najlepszą charakterystykę jezdną w swojej dotychczasowej historii.

W Cherokee SRT już w standardzie znajdziemy m.in. dwuczęściowe okno dachowe Command-View, system infotainment i nawigację Uconnect, 825-watowy system audio „surround-sound” Harman Kardon, adaptacyjny tempomat oraz zaawansowane systemy bezpieczeństwa, m.in. ostrzegający o zagrożeniu najechania na poprzedzający pojazd, monitorowania martwych pół widzenia i detekcji ruchu przecinającego drogę cofania.

Przypomnijmy, że Street and Racing Technology (SRT) jest wydzielonym pionem sportu w strukturach Chrysler Group, odpowiedzialnym za koncepcję i rozwój wyczynowych wersji najbardziej ekskluzywnych modeli w gamie grupy. Grand Cherokee SRT dostępny jest w europejskich salonach dealerskich Jeepa już od końca pierwszego kwartału bieżącego roku.

120612 J GrandCherokee SRT 03