Niebezpieczny czerwiec

Czerwiec jest miesiącem, w którym dochodzi do największej ilości zdarzeń na drodze? Długi weekend i początek sezonu urlopowego sprzyjają niestety wzrostowi zdarzeń drogowych.

Dane policyjne nie pozostawiają wątpliwości – czerwiec był w ubiegłym roku wyjątkowo niebezpieczny i przodował w wielu statystykach pod względem wypadków drogowych. Dla wielu jest to początek sezonu urlopowego, co przyczynia się do wzrostu natężenia ruchu na głównych drogach, zwłaszcza przy wjazdach i wyjazdach z dużych miast.

Zmęczenie, pośpiech, dekoncentracja – to najczęstsze objawy długich podróży za kierownicą. Dlatego musimy dbać o to, by być wypoczętym i zrelaksowanym. Zwłaszcza, kiedy na drodze robi się ślisko, o co w ostatnich dniach nie trudno. Ulewne opady pozostawiają po sobie dużą ilość wody na drogach, co może prowadzić do aquaplanningu, a w konsekwencji di groźnego poślizgu.

Najbardziej odpowiedzialnym podejściem do podróży będzie po prostu pozostawienie sobie więcej czasu na dojazd do celu. Odpuśćmy jazdę z nadmierną prędkością i agresywne zachowania wobec innych kierowców. W ten sposób na pewno bezpiecznie dojedziemy do celu.

Źródło: Szkoła Jazdy Renault, Policja