Natalia Kowalska na miarę F1

Sporty motoryzacyjne zostały w dużym stopniu zdominowane przez mężczyzn. Na szczęście dla kobiet jest jeszcze miejsce, a jedno z nich zajmuje Natalia Kowalska.

Ściga się od małego, rywalizuje z mężczyznami, a przede wszystkim wygrywa. Wyznaje prostą zasadę, że należy równać się z najlepszymi. Dzięki temu na pewno zrealizuje swoje marzenie i zajmie miejsce w ekipie F1.

Natalia jak na młodą osobę ma ogromne doświadczenie. Brała udział w wielu znaczących rajdach. Oczywiście może się ona również pochwalić wieloma nagrodami i zdobytymi zaszczytnymi miejscami.

Natalia KowalskaZaczęło się od kartingu i zdobycia mistrzostwa kraju w kategoriach Junior podczas Margutti Trophy. Później było jeszcze lepiej. Natalia zajęła 2. miejsce w Memoriale im. Kazimierza Krotoskiego w Poznaniu. Dzięki 2 wygranym i 4 pole position zdobyła tytuł wicemistrza Polski. Następne lata to kolejne starty, m.in. w kategorii ICA Junior, Intercontinental A Narodowa i Intercontinental A. Natalia zdecydowanie ma się czym chwalić. Jako gość startowała w serii Rotax Max Challenge w Niemczech, a stamtąd trafiła na testy w Formule Ford i Formule BMW, aż w końcu do teamu Formuły Renault 2000. To bogate doświadczenie pozwoliło jej na rozpoczęcie testów w Formule 3 oraz na wyjazd do USA, gdzie wystartowała w serii Star Mazda. I to nie wszytko. Pod koniec 2009 Kowalska uczestniczyła w testach Formuły 2, po czym rozpoczęła kolejny sezon całym cyklem Formuły Two FIA. To pierwszy polski kierowca, któremu udało się to osiągnąć. Co więcej, to pierwsza i jedyna kobieta w stawce w sezonie 2010 roku. Ze względu na kontuzję ręki postanowiła zrobić sobie przerwę.

To jedyna Polka (i zarazem jedyna kobieta) startująca w Formule 2. Dodatkowo warto wspomnieć, że Natalia w świa­to­wym ran­kin­gu Ca­stro­la jest dru­gim, po Ro­ber­cie Ku­bi­cy, naj­wy­żej skla­sy­fi­ko­wa­nym pol­skim kie­row­cą wy­ści­go­wym.

Zdecydowanie warto jej kibicować!

Tekst: Angelika Rusiecka

Fot. kowalskanatalia.pl