Michele Mouton – rajdowa królowa

Wicemistrzyni świata i mistrzyni Republiki Federalnej Niemiec – Michele Mouton, francuska kierowca rajdowy, jedyna kobieta, który wygrała  rajd zaliczany do rajdowych Mistrzostw Świata. Czy trzeba pisać więcej?

Michele Mouton debiutowała jako 23 latka w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Co ciekawe towarzyszyła jej pilot Annie Arrii. Młode i nieustraszone jadąc Alpine – Ranaut A110 uplasowały się na 12. miejscu w klasyfikacji generalnej Rajdu Monte Carlo. Siedem lat później było jeszcze lepiej, ponieważ jako pierwsza kobieta zdobyła pierwsze miejsce w Rajdzie San Remo. Michele to królowa rajdów, która udowodniła to także w 1982 roku zdobywając wicemistrzostwo świata, a dwa lata później wygrywając amerykańskie zawody Pikes Peak Internationa Hill Climb, gdzie w 1985 roku pobiła rekord trasy. 

Michele po 50 startach w Mistrzostwach Świata zakończyła karierę w 1986. Jednak jej udział w kobiecych sportach jest do dziś odczuwalny dzięki objętemu w 2010 stanowisku Przewodniczącej Komisji Kobiecych Sportów Motorowych.