Najmocniejsza Astra w historii

Już niedługo światło dzienne ujrzy nowa Astra OPC – najmocniejsza Astra w historii

273779

To chyba jedna z najbardziej oczekiwanych premier. Już niedługo w Genewie odbędzie się światowa premiera wyczynowej wersji Astry GTC, czyli nowej Astry OPC. Nie ma mowy o dieslu – benzynowy silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem, o mocy wynoszącej 206 kW/280 KM i o pojemności 2,0l zapewnia prędkość maksymalną wynoszącą 250 km/h. Astra po raz pierwszy osiąga taką prędkość.

Wyczynowo w środku

Jedną z głównych zalet Astry OPC jest wysoce wydajne zawieszenie z kolumnami High Performance Struts (HiPerStruts), które sprawia, że samochód zapewnia bezkompromisową moc. W połączeniu z układem podwozia FlexRide, charakteryzującym się trybem jazdy Sport i OPC, Astra OPC zapewnia ponadprzeciętne możliwości jazdy. Astra OPC jest także wyposażona w wyczynowe fotele typu kubełkowego z zaawansowaną technologią. Oba przednie fotele zwiększają sportowe i dynamiczne wrażenia jazdy dzięki zastosowaniu lekkiego materiału, obniżonego siedziska i udoskonalonych oparć bocznych. Szkielet nowego fotela jest o 45% lżejszy od szkieletu fotela konwencjonalnego. Dodatkowo można go ustawić w 18 różnych konfiguracjach.

Polska produkcja

Wszystkie wyjątkowe dla Opla, nowe technologie OPC muszą być poddane testowi wytrzymałości na dystansie 10 000 km na słynnym torze wyścigowym Nürburgring, w Niemczech. 10 000 km jazdy w surowych warunkach na północnej pętli toru odpowiada 180 000 km jazdy w warunkach normalnych. Produkcja Astry OPC rozpocznie się na początku marca, w zakładzie GMMP w Gliwicach.

W tym roku w trakcie Genewskiego Salonu Samochodowego Opel będzie świętować swoje 150-e urodziny, ale też najnowszy, innowacyjny model Ampera znajdujący się wśród kandydatów do prestiżowego tytułu „Samochodu Roku 2012″. Zwycięzca zostanie wybrany z listy siedmiu finalistów, a wynik zostanie ogłoszony 5 marca, tuż po rozpoczęciu Salonu Samochodowego w Genewie. Będzie to pierwszy oficjalny komunikat tego wydarzenia.

273778

273780

273781