Seat Mii – teraz bardziej funkcjonalny

Dodatkowa para drzwi, czyli lepsze walory użytkowe przy niezmienionej sylwetce. Seat prezentuje model Mii w wersji z 5-drzwiowym nadwoziem.

SEAT Mii 5 drzw 33021  male

5-drzwiowy SEAT-a Mii to auto w przystępnej cenie o niskich kosztach eksploatacji. Na hiszpańskim rynku będzie dostępny już na początku lata 2012 roku. Już teraz zbiera pochwały za niskie zużycie paliwa i wysoką wydajność, będące zasługą lekkiej konstrukcji i efektywnego napędu. Dotyczy to w szczególności nowego Mii Ecomotive, który zostanie wprowadzony do oferty najbliższego lata.

Oszczędny

SEAT Mii Ecomotive wyposażony w system start/stop, układ odzyskiwania energii oraz inne rozwiązania obniżające spalanie zużywa tylko 4,1 litra paliwa na 100 kilometrów, co przekłada się na emisję CO2 na poziomie zaledwie 96 g/km w przypadku silnika o mocy 44 kW (60 KM). W Mii z silnikiem 55 kW (75 KM) zużycie paliwa i emisja wynoszą odpowiednio 4,2 l/100 km i 98 g/km. – Nowy Mii wystartował w niesamowitym stylu. Po entuzjastycznej reakcji Klientów w Hiszpanii wprowadzamy wszystkie odmiany modelu: 3-rzwiową, 5-drzwiową i Ecomotive na pozostałe rynki europejskie – mówi James Muir, Prezes SEAT, S.A.

Bardziej uniwersalne

Kompaktowe nadwozie Mii mierzy zaledwie 3,56 metra, co oznacza, że samochód doskonale radzi sobie na zatłoczonych miejskich ulicach. Mogą nim wygodnie podróżować cztery osoby. Bagażnik o pojemności 251 litrów jest jednym z największych w tej klasie, a po złożeniu tylnej kanapy jego pojemność jeszcze rośnie – aż do 951 litrów. Sylwetka samochodu pozostaje niezmieniona, a dzięki dodatkowej parze drzwi łatwiej choćby zamontować fotelik dziecięcy, a potem umieścić w nim małego pasażera. Jednocześnie dzięki kompaktowym rozmiarom, drzwi można otworzyć bez trudu nawet na ciasnym parkingu.

Design bez zmian

Mii także w odmianie 5-drzwiowej zachował mocny charakter i wyrazistą sylwetkę, o czym zadecydowały między innymi doskonałe proporcje: szerokość 1,64 m i duży rozstaw osi wynoszący 2,42 m. Niemal pionowa tylna klapa zwiększa przestronność wnętrza i zapewnia optymalną funkcjonalność, która jest szczególnie istotna w segmencie aut subkompaktowych. Dodatkowa para drzwi idealnie i dyskretnie wpasowuje się w profil auta.

Mały SEAT z pięciodrzwiowym nadwoziem jest bez trudu rozpoznawalny jako pojazd hiszpańskiej marki. Nowe reflektory są przykładem ewolucji w stylistyce SEAT a. Charakterystyczne detale profilu to mocno wysklepione nadkola i duże, jednolite płaszczyzny. Nowy kształt tylnych świateł zwraca uwagę dzięki obecnemu w nich motywowi trójkąta.

Pozostaje czekać na polską premierę.

SEAT Mii 5 drzw 32999 male

SEAT Mii 5 drzw 33003  male

SEAT Mii 5 drzw 33018  male