Nagrody w konkursie Young Creative Chevrolet rozdane

Za nami finałowa gala pierwszej polskiej edycji konkursu Young Creative Chevrolet. Celem konkursu było wyłonienie najciekawszych osobowości twórczych oraz wspieranie młodych talentów.

chevy3

Chevrolet chce pomóc zaistnieć młodym artystom na rynku sztuki. W tym celu zorganizował konkurs Young Creative Chevrolet. – Jest to pierwsza polska edycja konkursu, zatem chcieliśmy głównie docenić wkład pracy studentów – podkreśla jurorka Katarzyna Sagatowska. – Stawiamy jednak wysoko poprzeczkę i oczekujemy, że prace młodych artystów w przyszłym roku będą na jeszcze wyższym poziomie.

Konkurs w Europie organizowany jest już od 2007 roku. Skierowany jest do studentów uczelni i kierunków artystycznych. W pierwszej polskiej edycji do udziału zgłosiło się 28 szkół, co uplasowało Polskę na trzecim miejscu wśród wszystkich państw europejskich startujących w konkursie. Laureaci polskiej edycji konkursu Young Creative Chevrolet otrzymali nagrody pieniężne wraz z możliwością udziału w europejskim etapie wydarzenia.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Soho Factory w Warszawie, a wydarzeniu towarzyszyła dyskusja „Od talentu do sukcesu”, którą poprowadził Oliwier Janiak. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Tomasz Ferczykowski – I miejsce w kategorii Moda, Katarzyna Cielątkowska – II miejsce w kategorii Moda i Claudia Tyborski – III miejsce w kategorii Moda. Wszyscy zwycięzcy tej kategorii pochodzą z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W pozostałych kategoriach konkursowych przyznano tylko trzecie nagrody. Otrzymali je: Katarzyna Olga Jarecka z Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie (Sztuki Wizualne), Michał Kaźmierczak z Wyższej Szkoły Technologii w Katowicach (Fotografia) oraz Adam Kalinowski i Michał Misiejuk z Politechniki Białostockiej (Film).

Jury oceniając prace skupiło się przede wszystkim na kreatywności i pomysłowości studentów, a także na walorach technicznych oraz na powiązaniu pracy z marką Chevrolet. Prace oceniali: Karolina Zmarlak, nowojorska projektantka mody polskiego pochodzenia, Arkadiusz Jakubik, znany aktor i reżyser, Katarzyna Sagatowska, fotografka-dokumentalistka i kuratorka oraz Michał Łojewski, jeden z najbardziej uznanych grafików w Polsce.

– Ze zwycięską pracą w kategorii Moda nawiązałam swego rodzaju romans. Urzekło mnie w niej kilka elementów – ciekawy krój i ponadczasowość stroju oraz fakt, że praca jest bardzo przemyślana, spójna i dobrze współgra z charakterem marki Chevrolet – uzasadniła wygraną w kategorii Moda jurorka Karolina Zmarlak.

chevy2