Europejska premiera Cayenne w Lipsku

Pierwszy raz w Europie, 1 lipca, podczas Auto Mobil International (AMI) w Lipsku, Porsche AG pokaże nowe Cayenne GTS – SUV-a z prawdziwie sportowym zacięciem.

Już sam wygląd nowego Cayenne GTS nie pozostawia wątpliwości co do jego sportowego przeznaczenia. Auto jest niżej zawieszone. Przód, z większymi wlotami powietrza stosowanymi wcześniej w Cayenne Turbo, charakterystyczne spoilery progowe i szlachetnie poszerzone nadkola w kolorze karoserii definiują wygląd auta z boku. Z tyłu wzrok przyciąga dominujący, podwójny spoiler dachowy.

Maska skrywa 420-konną, 4,8-litrową jednostkę napędową V8. Specjalnie dla tej wersji dynamicznie ustawiony silnik i układ przeniesienia napędu wzmacniają sportową charakterystykę auta, dając unikalne możliwości przyspieszania bez ograniczeń i w każdych warunkach.

Podczas niemieckich targów w Saksonii swoje premiery będą miały również Porsche 911 Carrera Cabriolet i nowy Boxster. Porsche pokaże kabriolet 911 Carrera i nowego Boxstera na moment przed szczytem sezonu na auta z otwartym dachem. Oba modele, to auta sportowe zaprojektowane z finezją – lżejsze, o bardziej sportowym charakterze, mniejszym zużyciu paliwa i większym komforcie użytkowania.