Marokański kombivan

Dacia zaprezentowała swój najnowszy model. To rodzinny kombivan o nazwie Dokker, który, podejrzewamy, zachęcać będzie przede wszystkim ceną.

Dacia Dokker oferowana będzie w dwóch wersjach – jako kombivan do przewozu rodziny oraz jako van do przewozu ładunku. Oba modele w pierwszej kolejności zostaną wprowadzone do sprzedaży w Maroku. Ich prezentacja odbyła się na salonie samochodowym w Casablance.

Dacia Dokker ma być praktycznym i wielofunkcyjnym pojazdem dla pięciu osób, dostępny w wersji z jednymi lub dwojgiem przesuwnych bocznych drzwi. Jego zaletami mają być przestronny bagażnik i prosta możliwość zmiany konfiguracji wnętrza. Dokker ma umożliwić jednocześnie załadunek przedmiotów o dużych rozmiarach, a także podróż z całą rodziną w komfortowych warunkach.

Nazwa „Dokker” pochodzi od angielskiego słowa „dockworker”, oznaczającego pracownika portowego odpowiedzialnego za załadunek i rozładunek statków. Nazwa ma więc podkreślać duże możliwości ładunkowe oraz możliwości zmiany konfiguracji wnętrza.