Meta i 10 miejsce w klasie!

W zakończonym w niedzielę Rajdzie Świdnickim startowała kobieca załoga rajdowa Wilk i Żuk. Panie zajęły 10 lokatę w klasie i 37 miejsce w Rajdowym Pucharze Polski.

Meta i 10 miejsce w klasie!

WilkZuk Swidnicki 057 ukasz Koziarski

W zakończonym w niedzielę Rajdzie Świdnickim wystartowała kobieca załoga rajdowa Wilk i Żuk. Panie zajęły 10 lokatę w klasie i 37 miejsce w Rajdowym Pucharze Polski.

Rajd Świdnicki był debiutem załogi Wilk i Żuk w Rajdowym Pucharze Polski. Magda Wilk i Jola Żuk osiągnęły metę 40. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE z niewielką, 6,5-sekundową stratą do poprzedzającej załogi. Przewaga nad kolejnym z zespołów wyniosła bezpieczne 1:18,2. Cel, który postawiły sobie przed startem został zrealizowany. Niecałe 85 km odcinków specjalnych to trening i test, o który trudno w innych warunkach niż rajd. Czasy uzyskiwane przez zawodniczki podczas drugiej pętli pokazały, że jeśli warunki są porównywalne, to również tempo, z kilometra na kilometr, jest coraz lepsze.

– Na pierwszym odcinku byłam zadowolona z jazdy i z tempa, aczkolwiek czułam, że w wielu miejscach mogłam pojechać sporo szybciej – powiedziała Magda Wilk. – To dla nas ważna wskazówka do przyszłych prac nad opisem, bo nie każda „trójka” oznacza to samo. Na pewno brakuje nam jeszcze kilometrów, zarówno oesowych, jak i testowych, dlatego przydałyby nam się testy pod okiem bardziej doświadczonego kierowcy. Myślę, że taki trening zdecydowanie ułatwiłby mi przełamanie bariery przed przechodzeniem szybkich partii z większymi prędkościami.

Rajd był bardzo trudny i szybki, ale było rewelacyjnie – dodaje Jola Żuk. – Emocji, i radości z jazdy nie brakowało. Super odcinki, bardzo dobrze nam się jechało. Najbardziej jednak cieszą te przejechane kilometry, bo tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono. Rajd zarówno pod względem atmosfery, jak i organizacji był świetny, dlatego tym bardziej cieszymy się z tego, że mogłyśmy tu być. Mamy nadzieję na więcej, ale dużo zależy od tego, jaki budżet uda nam się zebrać. Obecnie nasz start w kolejnej rundzie Rajdowego Pucharu Polski stanął pod dużym znakiem zapytania.

Kolejna runda to dla dziewczyn „domowy” 10. Rajd Mazowiecki, który odbędzie się za niecałe trzy tygodnie (11-12 maja). Automobilklub Polski, macierzysty klub Joli, szykuje ciekawe i wymagające odcinki. W zeszłym roku zarówno Magda jak i Jola startowały jako pilotki. Tomek Sawicki pilotowany przez Magdę, uplasował się na 3 miejscu w klasie oraz klasyfikacji generalnej. Jola oraz Michał Szala, nie mieli tyle szczęścia, awaria techniczna zmusiła ich do wycofania się z rajdu na 1 OS. Czy w tym roku zespół Wilk & Żuk Rally Team wystartuje w Mazowieckim, wyjaśni się jeszcze w tym tygodniu.

WilkZuk Swidnicki 053 foto ukasz Koziarski

WilkZuk Swidnicki 054 foto ukasz Koziarski

WilkZuk Swidnicki 056 Bartosz Broda