Limitowane Clio Red Bull Racing RB7 dostępne w Polsce

Renault wraz z zespołem Red Bull Racing F1 przygotowało coś specjalnego dla fanów najszybszych bolidów na świecie – Clio w specjalnej wersji Rad Bull Racing RB7.

Wszystko to oczywiście dla uczczenia tytułu Mistrza Świata Konstruktorów Formuły 1, zdobytego w sezonie 2011 wspólnie z Red Bull Racing, któremu silniki dostarcza właśnie Renault.

Limitowane Clio wyróżnia się wyjątkowo dynamiczną stylistyką, stworzoną do jazdy wyczynowej (zawieszenie „Cup”, ciemne, 17-calowe obręcze kół). Niestety sportowe Clio nie jest tanie. Cena w Polsce to 96.200 zł. Zamówienia będzie można składać już od jutra.

Pod maską małego wyścigowca znajduje się 2-litrowy silnik o mocy 201KM. Sportowy charakter podkreśla też naklejka dachowa ze wzorem szachownicy w stylu Renault Sport oraz delikatne boczne naklejki na drzwi w barwach zespołu z napisem „Red Bull Racing”.

We wnętrzu również odnajdziemy szereg sportowych akcentów, m.in. gałkę dźwigni zmiany biegów z napisem „Renault Sport”, skórzaną kierownicę z regulacją wysokości, spersonalizowaną tabliczkę z numerem auta i system R.S. Monitor – prawdziwy pokładowy „instruktor” jazdy, dostarczający informacji w czasie rzeczywistym o pracy bolidu (czasy od 0 do 100 km/godz., wskaźniki umożliwiające dostosowanie stylu jazdy do warunków drogowych, itp.). Ponadto na wyposażeniu znajdują się m.in. automatyczna klimatyzacja i karta Renault Hands Free.