Dziewczyny w otomoto.pl Team

Zespół otoMoto.pl w nadchodzącym sezonie reprezentować będzie trójka zawodników. Wśród tej trójki są dwie dziewczyny, które planują zdobyć światowe laury.

Najnowszym nabytkiem zespołu jest Joanna Miller – ubiegłoroczna zdobywczyni Pucharu Polski Kobiet w Motocrossie. Tytuł zdobyła w cuglach, wygrywając wszystkie biegi w sezonie. Asia startowała także w prestiżowej imprezie z cyklu FMX Night of the Jumps oraz odnosiła sukcesy w otwartych mistrzostwach Holandii oraz w Mistrzostwach Polski MX2 Junior, gdzie startuje z chłopakami.

Cel: podium

Jej głównym sukcesem w minionym sezonie były jednak pierwsze występy w Mistrzostwach Świata Kobiet, gdzie już w drugim wyścigu sezonu przebiła się do pierwszej dziesiątki. Ostatecznie skończyła sezon na 8 pozycji w klasyfikacji generalnej jako najmłodsza zawodniczka w stawce. Nic więc dziwnego, że jej celem w sezonie 2012 jest podium Mistrzostw Świata. Przed nią starty w Mistrzostwach Świata Kobiet, Otwartych Mistrzostwach Holandii Kobiet, Pucharze Polski Kobiet oraz Mistrzostwach Polski MX2. Wszystko to w barwach otoMoto.pl.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Asia dołączyła do naszego zespołu – powiedział Marcin Świć, dyrektor serwisów motoryzacyjnych Grupy Allegro. – To bardzo młoda i piekielnie zdolna zawodniczka, w przyszłości z pewnością zdominuje polską scenę motocrossową. Już teraz rywalizuje z chłopakami i ma na tym polu spore sukcesy. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy asystować jej drodze na sam szczyt. Asia doskonale wpisuje się w naszą strategię wspierania zdolnych i perspektywicznych zawodniczek i zawodników, startujących w może nieco mniej w Polsce popularnych, ale szalenie interesujących dziedzinach sportu motorowego – dodał.

Rodzinna tradycja

Kolejną królową w talii otoMoto.pl jest Klaudia Podkalicka. To jedna z najszybszych kobiet biorących udział w polskich wyścigach samochodowych. Swoją przygodę ze sportem samochodowym rozpoczęła w wieku 13 lat. Sport Samochodowy to jej największa fascynacja, która stanowi kontynuacje rodzinnej tradycji i towarzyszy jej od najmłodszych lat, kiedy kibicowała ojcu, Mariuszowi Podkalickiemu, kilkukrotnemu mistrzowi Polski w wyścigach samochodowych. Brała udział m.in. w Rajdzie Magnolii i Pucharze Polski Automobilklubów i Klubów. Startowała w Kia Picanto Cup zdobywając w roku 2006 i 2007 tytuł najszybszej kobiety w klasyfikacji generalnej tego wyścigowego serialu. W październiku 2007 roku zdobyła wicemistrzostwo Pucharu Niemiec w wyścigach długodystansowych ADAC Logan Cup. W 2009 roku wystartowała Mitsubishi Pajero w prestiżowym Rajdzie Baja Poland kończąc na trzecim miejscu w klasie T1. W 2010 oraz 2011 roku pojawiła się ponownie na odcinkach specjalnych Baja Poland. W 2012 roku również pojawi się na Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych oraz Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

„Rodzynek”

Brzydszą płeć w zespole otoMoto.pl reprezentuje Hubert Dylon „Raptowny”, który należy do pionierów polskiego stuntu i jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w tej dyscyplinie. Od najmłodszych lat pasjonował się motocyklami, na początku jednak nie mógł zdecydować jak konkretnie chce jeździć. Przełom nastąpił w 2002 roku, kiedy Hubert zdecydował, że Streetbike Freestyle to coś co chce robić.

Jesteśmy bardzo dumni, że mamy możliwość wspierania tak wspaniałych, utytułowanych i bardzo perspektywicznych zawodników – mówi Marcin Świć. – Dla nas w otoMoto.pl motoryzacja to nie tylko biznes, ale przede wszystkim wspólna pasja, dlatego decyzja o zaangażowaniu się w sport motorowy była naturalną konsekwencją naszej pracy. Mamy nadzieję, że między innymi dzięki naszemu wsparciu nasi zawodnicy będą kontynuować osiąganie coraz lepszych wyników i zdobywanie coraz bardziej prestiżowych tytułów. Przy okazji serdecznie zapraszam do wspólnego kibicowania zawodnikom, nie tylko naszym, i wspierania polskiego sportu motorowego. Mam nadzieję, że zobaczymy się w 2012 roku na wielu wyścigowych torach i trasach i wspólnie będziemy się cieszyć z wyników osiągniętych przez polskich zawodników – powiedział.