Co warto wiedzieć o czujnikach parkowania?

czujniki

Pomagają nie tylko podczas parkowania, ale także w sytuacjach, kiedy jest po prostu wąsko i trzeba się przeciskać.

czujniki

Coraz częściej czujniki parkowania stają się standardowym wyposażeniem pojazdu, ale nawet jeśli jest inaczej to każda z nas może sobie je kupić i zainstalować we własnym pojeździe. Wystarczy zamontować je w zderzakach i połączyć z elektryką auta. Zwykle, jeżeli ktoś zdecyduje się kupić czujniki, decyduje się na czujniki tylne, rzadziej przednie, gdyż to parkowanie tyłem jest najczęstszym źródłem trudności.

Sprawdź zasięg

Na rynku dostępnych jest wielu producentów oferujących czujniki parkowania. Zestaw czujników dostaniemy za nawet mniej niż 100 zł, jednak musimy pamiętać, by przy wyborze nie kierować się jedynie ceną. Najtańsze urządzenia mogą nieprawidłowo odczytywać odległości za naszym pojazdem, co może skończyć się niemiłą sytuacją. Chcąc uniknąć problemów powinnyśmy zrobić przegląd dostępnych urządzeń i skonsultować się z osobą, która zajmuje się serwisowaniem naszego auta. Najważniejszym parametrem dla nas powinien być zasięg czujników, który powinien wynosić ok. 1,5-2 m.

Pomoże specjalista

Czujniki parkowania oferowane są praktycznie do każdego samochodu. Zwykle dostępne są w kolorze czarnym. Możemy je oczywiście założyć samodzielnie, radzimy jednak nie narażać się na niepotrzebne nerwy, gdyż może się to zakończyć niepowodzeniem. W internecie znajdziemy wiele instrukcje jak to zrobić, jednak przy ewentualnej usterce i reklamacji, producent może zarzucić nam nieprawidłowy montaż, pozbawiając nas tym samym gwarancji.