Launch Edition – limitowana seria Alfa Romeo 4C

Alfa Romeo 4C trafi do sprzedaży za kilka miesięcy, ale zanim to nastąpi, na rynku pojawi się limitowana do 400 sztuk seria „Launch Edition”, której premiera odbyła się w Genewie.

Wersja „Launch Edition” jest oferowana w dwóch kolorach nadwozia – „czerwonym Alfa” lub matowym „białym Carrara”. Linia limitowanej serii wzbogacona jest przez pakiet aerodynamiczny z włókna węglowego, który oprócz podkreślenia stylu samochodu, redukuje jego ciężar. Pakiet ten składa się z reflektorów, spoilera i obudów lusterek zewnętrznych, tylnego wlotu powietrza, reflektorów Bi-Led oraz lekkich obręczy 18-calowych (koła przednie) i 19-calowych (koła tylne) z ciemnym wykończeniem.

alfa-romeo-c4-1

Ten sam styl widoczny jest wewnątrz samochodu, gdzie oprócz charakterystycznego, numerowanego znaczka, na pierwszy plan wysuwają się sportowe fotele oraz kierownica, wykonane ze skóry i mikrowłókna z białymi obszyciami. W przypadku czerwonej barwy nadwozia, Alfa Romeo 4C „Launch Edition” posiada czerwone obszycia na kierownicy, hamulcu ręcznym, dywanikach, klamkach i sportowych fotelach.

Pod maską pracuje nowy, czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1750 z turbodoładowaniem. Jednostka współpracuje z automatyczną skrzynią biegów „Alfa TCT” z podwójnym suchym sprzęgłem. Skrzynia może być sterowana w trybie sekwencyjnym przez kierowcę za pomocą łopatek umieszczonych pod kierownicą.

Cena Alfy 4C „Launch Edition” została skalkulowana w Polsce na poziomie 250 000 zł brutto.

alfa-romeo-c4-3

alfa-romeo-c4-4

alfa-romeo-c4-5

Źródło: Mototarget.pl