Nowe Porsche Boxster

p1

Porsche zaprezentowało najnowszą generację kultowego Boxstera. Wydawać by się mogło, że to tylko drobny lifting, tymczasem jest to zupełnie nowa konstrukcja.

p4

Nadwozie nowego Boxstera w dużej mierze wykonane zostało z aluminium. Efektem jest oczywiście nie tylko mniejsza masa, ale przede wszystkim niższe zużycie paliwa. I to aż o 15%. Wszystko dzięki systemowi rekuperacji energii, a także systemowi Start & Stop. To oczywiście tylko informacje podane przez producenta, jak będzie w praktyce, tego na razie nie wiemy.

Gdzie te zmiany?

Nowy Boxster może się także pochwalić dłuższym rozstawem osi, szerszym rozstawem kół, a także udoskonalony układem kierowniczym i zawieszeniem. Wszystko to ma sprawić, że auto będzie jeszcze lepsze w prowadzeniu. Małe Porsche zachowało znaną już dobrze sylwetkę, zmianie uległy natomiast elementy przedniej i tylnej części nadwozia. Podobnie jak w poprzednim modelu, także najnowszy Boxter dostępny będzie w dwóch wersjach silnikowych. Mowa o 2,7-litrowym silniku o mocy 265 KM i 3,4-litrowej jednostce o mocy 315 KM Ta ostatnia wersja oznaczona będzie oczywiście jako Boxster S.

p2

p3