Koreańska flota na Euro

k1

Hyundai i Kia będą oficjalnymi dostawcami samochodów podczas zbliżającego się Euro 2012. Obie marki zapewnią do obsługi turnieju ponad 700 aut.

Turniej w Polsce i na Ukrainie to, oprócz emocji sportowych, olbrzymie przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne. Koreańskie marki zapewniają w związku z tym obsługę flotową nie tylko organizatorów imprezy, ale także transport reprezentacji narodowych.

Jeśli chodzi o konkretne modele jakie będą się poruszać po polskich drogach w czasie Euro będą to przede wszystkim i30 nowej generacji, i40, ix35 oraz limuzyna Equus, którą przemieszczać się będzie Michel Platini (wszystkie Hyundaie), a także nowe cee’dy , Optimy Hybrid, Sportage i Cadenzy (wszystkie Kia).

Reprezentacje będą się poruszać autokarami, które zostały udekorowane barwami narodowymi. Na autobusach wszystkich drużyn umieszczono najlepsze slogany dopingujące zawodników, które wybrano w głosowaniu on-line w konkursie Hyundai oraz UEFA.
Udział obu marek w turnieju ma oczywiście na celu zwiększenie ich rozpoznawalności na scenie europejskiej – także poprzez liczne działania reklamowe oraz eventowe.

Co ciekawe, przekazywanie floty obie marki rozpoczęły już w październiku 2010 roku. Wszystko dlatego, że proces ten następuje w transzach, zgodnie z harmonogramem. Największa część floty przekazywana jest w maju, tuż przed turniejem. Łącznie Hyundai przekaże 353 samochody z czego 168 wykorzystywanych będzie na terenie Polski. Kia przekaże łącznie 359 szt. aut z czego 183 szt. zapewni transport na terenie naszego kraju a 176 szt. na terenie Ukrainy.