Audi partnerem FC Chelsea

Audi towarzyszy już czterem najlepszym drużynom europy. Do grona samochodowych partnerów niemieckiego producenta, a więc Bayernu Monachium, Realu Madryt i FC Barcelony dołączyła właśnie FC Chelsea.

a3

Serdecznie witamy Chelsea w piłkarskiej rodzinie Audi – powiedział Peter Schwarzenbauer, członek zarządu AUDI AG odpowiedzialny za marketing i sprzedaż. Przez najbliższe trzy lata, cztery pierścienie będą obecne na Stamford Bridge, legendarnym stadionie Chelsea. Brytyjski klub zdobył właśnie Puchar Europy, Puchar Anglii, a w ostatnich ośmiu latach trzy razy wygrywał Premier League.

Ze swoją ponad stuletnią tradycją, milionami fanów na całym świecie i licznymi trofeami, klub jest jednym z najsłynniejszych w międzynarodowym futbolu – dodał Schwarzenbauer. – Chcemy w przyszłości być razem obecni na ważnym brytyjskim rynku.

Martin Sander, dyrektor Audi UK, również cieszy się ze współpracy: – Nasze hasło „przewaga dzięki technice” dotyczy w równym stopniu Audi i Chelsea. Dzięki partnerstwu otwierają się całkowicie nowe możliwości. FC Chelsea planuje na przykład otworzyć naukową akademię sportu. To mogłoby być również interesujące dla naszych kierowców wyścigowych.

Cieszymy się na współpracę z jednym z wiodących producentów samochodów na świecie – mówi z kolei Ron Gourlay, dyrektor generalny FC Chelsea. – Audi jest znane ze swego sportowego charakteru oraz wspaniałej, innowacyjnej technologii i dlatego jest fantastycznym partnerem dla naszego klubu.

a2