Konkurencja dla Nissana Juke

Koncepcyjna Kia Niro, czyli crossover o kosmicznej sylwetce, to podobno zapowiedź nadchodzącego rywala Nissana Juke, który ma być ponadto przekursorem nowego segmentu samochodów miejskich.

Nauczeni doświadczeniem Koreańczycy zlecili zaprojektowanie samochodu specjalistom z Europy. Jak twierdzi Gregory Guillaume, szef projektantów frankfurckiego studia projektowego Kia, kształt agresywnie wystylizowanego nadwozia Niro uwzględnia gusta i oczekiwania europejskich kierowców.
Koncept ukazuje siłę, dynamikę i emocje, a niektóre z rozwiązań mają szansę na znalezienie się w opracowywanych właśnie nowych modelach Kii (choć odchylanych do góry drzwi raczej nie należy się w nich spodziewać).

kia-niro-2

Projektanci pozwolili sobie na odrobinę szaleństwa również we wnętrzu KIa Niro. Tradycyjne zegary zastąpił elektroniczny wyświetlacz. Na desce rozdzielczej znalazł się natomiast ogromny ekran dla nawigacji i obsługi multimediów.

Oryginalnym patentem są przednie fotele zintegrowane ze środkowym tunelem.

Kia chce wykorzystać Niro do wysondowania reakcji potencjalnych klientów na nowe trendy w projektowaniu niedużych crossoverów, a opinia o tym aucie ma posłużyć do dalszych prac nad wersją seryjną małego auta miejskiego.

kia-niro-3

Źródło: KIA