Peugeot 2008 oceniony na 5 gwiazdek w testach Euro NCAP

Testy przeprowadzone przez niezależną organizację Euro NCAP potwierdzają wysoki poziom bezpieczeństwa Peugeot 2008.

Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwają takie elementy, jak układ ESP (łączący system kontroli trakcji ASR, kontrolę stabilności CDS, system wspomagania hamowania awaryjnego AFU oraz elektroniczny rozdzielacz siły hamowania EBD), hamulce tarczowe wszystkich czterech kół, sześć poduszek powietrznych (dwie czołowe, dwie boczne i dwie kurtyny) oraz trzy punkty kotwiczenia dla fotelików typu Isofix.

Peugeot-2008-3

Peugeot 2008 korzysta również z nowoczesnych i zaawansowanych usług w zakresie bezpieczeństwa w razie wypadku, jak System Peugeot Connect SOS & Assistance, który pozwala na zlokalizowanie pojazdu oraz nawiązanie łączności z jednostkami mogącymi udzielić właściwej pomocy.

Z kolei dzięki konstrukcji kabiny i deski typu Peugeot i-Cockpit kierowca jest zintegrowany z samochodem i ma natychmiastowy oraz intuicyjny dostęp do wszystkich elementów sterujących pojazdem. Warto przypomnieć, iż deska rozdzielcza typu Peugeot i-Cockpit składa się z niewielkiej kierownicy wielofunkcyjnej,  zegarów w polu widzenia drogi i 7-calowego ekranu dotykowego.

Peugeot-2008-2

Źródło: Peugeot