Komiwojażer – nowa usługa w NaviExpert

NaviExpert wprowadza nową usługę w swojej nawigacji dla urządzeń z systemem Android. To Komiwojażer. Usługa pozwala na optymalizację tras wielopunktowych w oparciu m.in. o odległości między punktami oraz aktualne dane o korkach i remontach. Do końca września będzie można testować ją za darmo.

Najnowsza wersja aplikacji dla systemu Android umożliwia optymalizowanie kolejności odwiedzanych punktów na trasach wielopunktowych w oparciu o odległości między nimi oraz aktualne dane o ruchu drogowym. Co więcej, dzięki nowej usłudze wytyczane trasy uwzględniają także czas, jaki planujemy spędzić w danym punkcie oraz przedział czasu, w jakim musimy do danych miejsc dotrzeć.

Do 30 września  producent umożliwia darmowe testowanie nowej usługi. Od 1 października będzie można ją dokupić do posiadanego abonamentu za niewielką opłatą.

Nowa wersja aplikacji wprowadza także kilka innych zmian. Po pierwsze, na ekranie głównym pojawiła się długo wyczekiwana zakładka Trasy, umożliwiająca zapisywanie planów tras. Ponadto ekran planera w najnowszej wersji uwzględnia dynamiczne podpowiedzi użytecznych miejsc oraz oblicza długość i czas wytyczanych tras.