Kolejna słynna marka w Polsce

0

Po Ferrari, Bentleyu czy Aston Martinie, kolejna słynna marka otworzy swój autoryzowany salon w Polsce. Już niebawem w Polsce dostępne będą Lotusy.

Otwarcie pierwszego autoryzowanego salonu sprzedaży brytyjskiej marki nastąpi we wrześniu tego roku. Przedsięwzięciem tym zajęła się specjalnie powołana dla tego celu spółka Lotus Warszawa Sp. z o.o., która będzie odpowiedzialna za sprzedaż oraz serwis samochodów.

Początkowo w salonie dostępne będą wszystkie modele Lotusa spełniające europejskie wymogi homologacyjne – Elise, Elise CR, Evora i Evora S. Jednak portfolio marki powiększy się o kolejne modele już w 2013 roku. Na początku tego roku swoją premierę będzie miała druga generacja Esprita o mocy 620 KM. W drugiej połowie 2013 zaś swoją premierę będzie miał model Elan (1295 kg, 450KM). W późniejszym czasie spodziewane są także prezentacje modeli Elite oraz zupełnie nowego Elise.

Salon będzie miał swoją siedzibę przy ulicy Puławskiej w Warszawie. Lotusa założył w 1952 roku Colin Chapman i dziś to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek sportowych samochodów świata. Zgodnie z główną dewizą Chapmana, osiągi samochodu zależą nie tylko od mocy, ale przede wszystkim od masy samochodu. I takie właśnie są Lotusy.