Kobiety vs mężczyźni: Fakty i Mity

men-and-women-drivers

Wielu mężczyzn potajemnie wierzy, że są lepszymi kierowcami od kobiet. Pytanie brzmi: pozwolimy im żyć w błędzie czy uświadomimy ich, że jest inaczej?

MIT: Mężczyźni jeżdżą bezpieczniej

men-and-women-drivers

FAKT: To prawdopodobnie jeden z najbardziej rozpowszechnionych mitów i jednocześnie jeden z najbardziej nieprawdziwych. Prawda jest taka, że to mężczyźni częściej powodują kolizje i wypadki drogowe. Z przeprowadzonego kilka lat temu badania na zlecenie kanadyjskiej firmy ubezpieczeniowej Kenetix wynika, że wypadki z innymi samochodami lub przeszkodami na drodze spowodowane są tylko w 34% przez kobiety.

MIT: Mężczyźni są lepsi w czytaniu map

FAKT: OK, są lepsi w czytaniu map. Na usprawiedliwienie kobiet dodam jednak, iż badania pokazują, że to mózgi kobiet wykazują większe skłonności do orientacji przestrzennej.

MIT: Kobiety dostają mniej mandatów

FAKT: To prawda. W Kanadzie mężczyźni otrzymują 3 razy więcej mandatów niż kobiety. Można podejrzewać, że na naszym kontynencie jest podobnie.

MIT: Mężczyźni wiedzą więcej o samochodach, więc to oni powinni podejmować decyzje

FAKT: To może i była prawda, ale 50 lat temu. Dziś kobiety odpowiadają za zakup 65% nowych samochodów. A co bardziej interesujące, w 85% przypadkach zakupowych to kobiety mają decydujące słowo.

MIT: Kobiety najbardziej interesuje w samochodzie uchwyt na kubki

FAKT: To oczywiście bzdura. W rzeczywistości to kobiety są bardziej wymagającymi klientkami niż mężczyźni. Chcemy oczywiście, by samochód był atrakcyjny i funkcjonalny, jednak nie kosztem bezpieczeństwa. Poświęcamy także więcej uwagi detalom, takim jak ułożenie kontrolek i wykończenie wnętrza. Tymczasem mężczyźni bardziej skupiają się na silniku i wyglądzie zewnętrznym. Uchwyty na kubki, choć pożyteczne, nie wydają się zatem szczególnie ważne przy wyborze samochodu.