Kobiecy Samochód Roku to…

Wśród licznych konkursów na samochody roku nas najbardziej interesują oczywiście te, w których to kobiety wybierają dla kobiet. Przed Wami Kobiecy Samochód Roku 2012.

Coraz więcej kobiet samodzielnie decyduje o wyborze samochodu. Nasz głos jest dziś ważniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego takie konkursy jak ‘Womens World Car of The Year’ nie mają już tylko wymiaru prestiżowego, ale mogą realnie wpływać na decyzje podejmowane przez konsumentki na całym świecie. To Panie oceniają samochody i Panie decydują.

W skład jury konkursu wchodzą same kobiety – dziennikarki, które jeździły w swoim życiu niejednym samochodem. Auta oceniano pod względem bezpieczeństwa, stosunku cena-jakość, przestronności, estetyki, łatwości prowadzenia, a także pod względem warunków stworzonych dla dziecka. Wygrał samochód, który nie tylko sprostał wszystkim wymaganiom, ale także najmocniej do nas przemawiał. A więc…

Samochód rodzinny:

 1. 1.BMW Serii 3
 2. 2.Audi Q3
 3. 3.Ford Focus

Samochód luksusowy:

 1. 1.Range Rover Evoque
 2. 2.Jaguar XJ
 3. 3.Audi A6

Samochód sportowy:

 1. 1.Porsche 911
 2. 2.Jaguar XKR
 3. 3.Mercedes SLK

Samochód ekonomiczny:

 1. 1.Honda Civic
 2. 2.Volkswagen up!
 3. 3.Ford Fiesta

Jak widzicie, konkurs podzielony został na kilka kategorii, jednak głównym zwycięzcą, a więc World Car of The Year został Range Rover Evoque.