Aveo najbezpieczniejsze w klasie

ch1

Organizacja Euro NCAP ogłosiła Chevroleta Aveo najbezpieczniejszym samochodem w 2011 roku w swojej klasie.

ch1

Aveo to zatem samochód nie tylko niezwykle atrakcyjny stylistycznie, ale także bezpieczny. Euro NCAP (European New Car Assessment Program), która opublikowała ostatnio wyniki testów 53 owych modeli samochodów dostępnych na rynku europejskim ogłosiła, że Aveo jest najbezpieczniejszym samochodem w swojej klasie.

Co zrobisz dla pięciu gwiazdek?

Aby zasłużyć na miano najbezpieczniejszego samochodu danego segmentu w klasyfikacji EuroNCAP, auto musi zdobyć 5 gwiazdek oraz osiągnąć wysokie noty w czterech kategoriach ocenianych przez organizację. W ubiegłym roku Chevrolet Aveo w wersji hatchback otrzymał odpowiednio 95% oraz 87% w kluczowych kwestiach ochrony pasażera dorosłego oraz dziecka. Aveo jest standardowo wyposażony w 6 poduszek powietrznych oraz liczne systemy bezpieczeństwa aktywnego, takie jak elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy, kontrolę trakcji, ABS z inteligentnym systemem brake assist oraz systemem elektronicznego rozdziału siły hamowania. Ponadto, również w standardzie, Aveo może pochwalić się systemem hill-start assist, wspomagającym ruszanie na stromych podjazdach, oraz tempomatem z funkcją ograniczania prędkości. Od jesieni 2011 roku Aveo jest dostępny w sprzedaży z silnikiem 1,3 l turbo-diesel, pierwszym wysokoprężnym silnikiem w miejskim modelu Chevroleta.

Zamień samochód w smartfona

Oprócz tego od lipca dostępny będzie system multimedialny MyLink. Dzięki niemu samochód praktycznie przejmie funkcje smartfona. System ten będzie bowiem udostępniał użytkownikowi zawartość smartfona na 7-calowym kolorowym wyświetlaczu dotykowym. Do podłączania urządzeń kompatybilnych służyć będzie złącze USB i Bluetooth. Ponadto, Aveo oferuje dodatkowy interfejs umożliwiający podłączenie niektórych przenośnych odtwarzaczy muzycznych oraz smartfonów nie obsługujących USB ani Bluetooth. Wszystko to zapewni dostęp do całej zawartości smartfona w postaci playlist, galerii zdjęć, książki telefonicznej, filmów oraz innych mediów i danych (np. specjalnych aplikacji nawigacyjnych).