Jak przewozić zakupy w samochodzie?

Przepis: Zmieść w bagażniku dwie siatki, kilka paczek i jeszcze wózek dziecka. W czasie jazdy dobrze potrząśnij. W domu otwórz bagażnik. Jeśli nie chcesz zobaczyć tam galimatiasu skotłowanych zakupów – posłuchaj naszych rad.

Uchwyt i kosze na zakupy to akcesoria, które pozwolą Ci zachować porządek w aucie. Już nie będziesz musiała tracić czasu na szukanie produktów, które kolejny raz wypadły z siatki podczas podróży ze sklepu do domu.

Kosz na zakupy pozwola efektywniej wykorzystać miejsce w bagażniku i ogranicza przestrzeń, na której możemy coś zgubić. Raz umieszczone w koszu zakupy, pozostają w nim nawet podczas szybkiej jazdy. Oczywiście jeżeli nadmiernie go przeładujemy może się zdarzyć, że któryś z produktów wypadnie nam z torby. Z doświadczenie jednak wiemy, że trzeba się o to naprawdę postarać. Na spodzie kosza znajdują się rzepy, dzięki którym mocno przywiera do dywanika. Położenie kosza w bagażniku jest dowolne, choć lepiej spełnia on swoją funkcję gdy przylega do boku auta. Wstawienie i usunięcie tego przydatnego sprzętu z auta trwa klika sekund. Cena jaką musimy zapłacić za taką wygodę waha się od 50 zł do 130 zł. Zależy ona od wielkości, ilości przegród i jakości materiału z jakiego wykonany jest kosz.

Raz umieszczone w koszu zakupy, pozostają w nim nawet podczas szybkiej jazdy. Kosze na zakupy; Fot. źródło: http://www.ceselogic.pl

Tańszym rozwiązaniem może okazać się wieszak na zakupy. Jest mały i dosyć wytrzymały. Wystarczy zawiesić go na zagłówku. Jest w stanie utrzymać nawet przeładowane torby. Jego zaletą jest relatywnie niska cena nieprzekraczająca 10 zł. Niestety uchwyt nie sprawdzą się dobrze, gdy w samochodzie jadzie ktoś oprócz nas. Kołyszące się reklamówki pełne zakupów obniżą komfort jazdy pasażerów.

Zakup kosza lub uchwytu wprowadza trochę porządu w samochodowym chaosie. Już nie będziemy musiały spędzać dodatkowym minut na parkingu z uporem szukając zagubionych pomarańczy, jabłek lub butelek. Musimy jednak pamiętać o dostosowaniu zakupów do możliwości transportowych swoich aut. Bo co z tego, że mamy kosz, jeśli zakupy nie będą mieściły się w samochodzie.

Nie chcemy przecież wpaść w podobną furię jak Pani z filmu video