Motocykle są wszędzie!

0

Sezon motocyklowy się rozpoczął, a co za tym idzie, na drodze systematycznie zacznie pojawiać się coraz więcej jednośladów. Dbajmy o wzajemne bezpieczeństwo!

m1

Dodatnie temperatury, słoneczna pogoda i coraz dłuższy dzień – wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że na drogach rozpoczyna się sezon dla motocyklistów. Choć to dopiero początek, już głośno było o kilku dramatycznych wydarzeniach z udziałem kierowców jednośladów. Z policyjnych statystyk wynika, że w zeszłym roku doszło w sumie do 2359 zdarzeń z udziałem jednośladów. W tych wypadkach śmierć poniosło aż 271 kierowców motocykli i 21 pasażerów. Rannych zostało prawie 2500 osób.

Wedługg policji wina za te tragiczne zdarzenia leży zarówno po stronie motocyklistów, jak i kierujących samochodami. Jednak nawet przy najdrobniejszej kolizji to motocyklista ma o wiele mniejsze szanse, by wyjść z tego bez szwanku. Kierowcę chronią zamknięte nadwozie, poduszki powietrzne i pasy bezpieczeństwa, motocyklistę – tylko kask i kombinezon.

W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak apelować do wszystkich kierowców jednośladów o bezpieczną jazdę. By na drogach było bezpiecznie, wszyscy muszą skończyć z agresywną jazdą, przekraczaniem prędkości i wymuszaniem pierwszeństwa. Konieczne jest po prostu przestrzeganie zasad ruchu drogowego! Kierowcy samochodów powinni częściej spoglądać w lusterka – to może uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji z udziałem motocyklistów i nie tylko.