Honda Urban SUV i S660 Concept w Tokio

W pierwszym dniu trwania salonu Tokyo Motor Show – Honda zaprezentowała produkcyjną wersję nowego modelu Urban SUV. Na rynku japońskim nowy model będzie nosił nazwę Vezel. Producent pokazał również sportowy model S660 Concept z centralnie umieszczonym silnikiem.

Nowy Urban SUV zadebiutuje w Europie w 2015 roku, przy czym nazwa wersji oferowanej na Starym Kontynencie zostanie potwierdzona bliżej terminu premiery rynkowej.

Koncepcja stylistyczna nowego modelu nawiązuje do aut typu SUV, przy czym design górnej części nadwozia przywodzi na myśl konstrukcje coupe a dynamicznie poprowadzone linie boczne dodają całości inspirującego i emocjonalnego charakteru. Wysokiej jakości wnętrze zapewnia kierowcy i pasażerowi siedzącemu z przodu dużo przestrzeni, a osobom zajmującym miejsca z tyłu – komfortowe i funkcjonalne otoczenie.

Honda-Urban-SUV-1

W Japonii Honda wprowadzi do sprzedaży zarówno wersję hybrydową, jak i benzynową modelu Vezel. Hybryda zostanie wyposażona w układ Sport Hybrid i-DCD* obejmujący jednostkę 1,5 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz silnik elektryczny o wysokiej mocy, natomiast odmiana benzynowa otrzyma silnik o poj. 1,5 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Dzięki zastosowaniu układów napędowych najnowszej generacji, Vezel – w obu wersjach – oferuje bardzo dobre osiągi przy niezwykle niskim poziomie zużycia paliwa.

Model przeznaczony na rynek japoński zadebiutuje 20 grudnia 2013 roku.

Honda pokazała również model S660 Concept, który imponuje atrakcyjną stylistyką i ma być niezwykle stabilnym i jednocześnie zwinnym autem o doskonałych właściwościach jezdnych – to niezwykłe połączenie cech pojazdu jest zasługą zastosowania układu z centralnie zamontowanym silnikiem.

S660 Concept powstał z uwzględnieniem wymagań japońskiego segmentu małych pojazdów kei-car i wejdzie do seryjnej produkcji w 2015 roku.

Honda-S660-Concept-1

Honda-S660-Concept-2

Honda-S660-Concept-3

* i-DCD – ang. Intelligent Dual Clutch Drive

Źródło: Honda