Negatywny skutek hałasu w samochodzie

h1

Negatywnych skutków hałasu jest bardzo wiele. W samochodzie przede wszystkim dekoncentruje i pogarsza komfort podróżowania.

h1

Producenci samochodów dążą do tego by ich samochody we wnętrzu były jak najbardziej ciche, jednak nie zupełnie wyciszone, gdyż wtedy kierowcy byliby pozbawieni wielu przydatnych informacji na temat zachowania pojazdu. Chodzi o to, by dźwięki, które do nas docierają miały jakieś znaczenie i nie były przez nas interpretowane jako hałas.

Hałas w samochodzie ma bowiem istotny wpływ na komfort podróżowania. Prowadzi do obniżonej koncentracji i wyraźnego rozdrażnienia, które z kolei jest męczące psychicznie. Hałas wpływa negatywnie jednak nie tylko na naszą kondycję psychiczną, ale także fizyczną. Wszystko to sprawia, że męczy się tak naprawdę cały organizm, a to może prowadzić do agresywnych i brawurowych zachowań na drodze. Hałas ma zatem podstawowe znaczenie dla samopoczucia kierowcy, przede wszystkim koncentracji. A koncentracja, krótko mówiąc, jest niezbędna do bezpiecznego prowadzenia samochodu.