Dolewamy płyn do spryskiwaczy

plyn

W każdym samochodzie znajduje się zbiorniczek z płynem do spryskiwaczy. Już niedługo powinien znaleźć się w nim płyn letni.

plyn

Płyn do spryskiwaczy jest niezbędny, by usunąć z szyby większe zabrudzenia i utrzymać je w należytym stanie zapewniającym tym samym dobrą widoczność. Tylko czysta szyba umożliwi nam dostrzeżenie niebezpieczeństw czyhających na drodze, a co za tym, możliwość odpowiedniej reakcji.

Szukaj symbolu

Zbiorniczek na płyn do spryskiwaczy znajduje się pod maską samochodu. W zależności od producenta będzie on usytuowany w różnych miejscach, najczęściej jednak w komorze silnika. W niektórych pojazdach będzie się on znajdował na wierzchu, a dodatkowo będzie przezroczysty, dzięki czemu z łatwością będziemy mogły ocenić, jaka ilość płynu jest w środku. W innych autach zbiorniczek jest ukryty i widoczne jest tylko denko.

Zwykle wlewy oznaczane są żółtym lub niebieskim kolorem i łatwo można je rozpoznać bowiem oznaczone są symbolem szyby z rozpyloną mgiełką. Jeżeli takie oznaczenie występuje, nie sposób się pomylić. Warto zatem nie sugerować się kolorami wlewu, a właśnie symbolem.

Lejek w bagażniku?

Niestety wlewy mają to do siebie, że zwykle są bardzo wąskie i czasem trudno odpowiednio wycelować trzymając jednocześnie ciężki pojemnik. W takich sytuacjach warto zaopatrzyć się w lejek lub zwykłą plastikową butelkę, która posłuży nam jako stabilizator i zapobiegnie sytuacji, której połowa wlewanego płynu znajdzie się poza zbiornikiem.