GM prezentuje centralną poduszkę powietrzną

O tym, że poduszki powietrzne w momencie wypadku ratują życie, nikogo nie trzeba przekonywać. Im więcej ich w samochodzie, tym bezpieczniej.

4e89515c30d44 d

W samochodach pojawia się coraz więcej poduszek powietrznych. Mamy przednie poduszki, boczne, tylne i kurtyny. Ich zadanie jest proste – mają nas zabezpieczać z każdej możliwej strony i pod każdym możliwym kątem. GM zaprezentowało swoje najnowsze rozwiązanie w dziedzinie poduszek powietrznych, którą umieściło…między fotelami kierowcy i pasażera.

Centralna poduszka powietrzna ma chronić pasażerów przednich foteli przed uderzeniem w razie zderzenia bocznego. Aby uniknąć zderzenia kierowcy i pasażera, między nimi w momencie wypadku pojawi się poduszka powietrzna. Poduszka ta ma być także pomocna w przypadku dachowania.

Czy okaże się jednak także przydatna, gdy kierowca podróżuje sam? GM przekonuje, że tak. Z centralną poduszką powietrzną poziom bezpieczeństwa ma znacząco wzrosnąć. Rozwiązanie to zadebiutuje w modelu Buick Enclave dostępnym na rynku amerykańskim już w przyszłym roku.

Działanie poduszki możecie obejrzeć na poniższym filmie: