Wiatr we włosach

Pamiętacie popularne, plażowe buggy budowane na bazie Garbusa? Volkswagen postanowił wrócić do tamtych czasów, budując buggy na bazie modelu up!

VW Buggy up!, bo tak nazwano ten model, rzuca się w oczy przede wszystkim z jednego powodu. Brak w nim drzwi. Za głowami pasażerów zaprojektowano za to masywny pałąk, która musi służyć jako jedyna podpora w przypadku ostrzejszego manewru. Jako, że jego żywiołem są przede wszystkim słoneczne, kalifornijskie plaże, samochód przygotowano na ewentualność dostania się do wnętrza wody, które jest wodoodporne, a w podwoziu zastosowano specjalny układ kanalików i otwarte progi. Dzięki temu pozbędziemy się każdej ilości wody z wnętrza. Gdyby mocno, padało możemy zamontować materiałowy dach.

Buggy up! wykonano z lekkiej wytrzymałej stali. By skutecznie poruszał się po piasku, wyposażono go w 18 calowe opony o rozmiarze 205/40. Swoim kolorem nawiązuje do buggy z lat 60 – pomarańczowy lakier przygotowano specjalnie dla tego modelu. Dolną część z kolei polakierowano na kontrastujący, szary kolor.

Czy Buggy up! wejdzie do produkcji? Tego na razie nie wiemy. Wiemy jedno – bardzo nam się podoba. A Wam?