Ford inwestuje w SUV-y

Ford wprowadza na europejskie rynki nowy pojazd z segmentu SUV. Model EcoSport ma być funkcjonalny i przestronny.

ecosport2

Konstrukcję EcoSport oparto na płycie z segmentu B. Ma być to pojazd charakteryzujący się przystępną ceną, zużyciem paliwa jak w modelu miejskim oraz funkcjonalnością i przestronnością pojazdu klasy SUV.

Ford EcoSport to pierwszy model marki w całości opracowany w Ameryce Południowej. W 2003 roku pojazd pojawił się na rynku brazylijskim tworząc tym samym nowy segment i dotychczas znalazł w tym regionie 700.000 nabywców. Ford EcoSport ma być w Europie odpowiedzią na rosnący popyt na auta klasy SUV, który – jak wynika z przewidywań producenta – ma się podwoić w ciągu nadchodzących pięciu lat.

EcoSport charakteryzuje się wyrazistym i aerodynamicznym nadwoziem. W oczy rzucają się takie elementy jak masywny przedni grill, smukłe klosze reflektorów oraz masywne osłony progów i zderzaków. Pojazd wyposażony będzie m.in. w aktywowany głosem samochodowy system komunikacji SYNC, który przy pomocy komend głosowych umożliwia obsługę telefonu i odtwarzanie muzyki z urządzeń podłączonych zdalnie Bluetooth lub przez gniazdo USB.

SUV Forda będzie posiadał szeroki zakres technologii wspomagających kierowcę takich jak m.in. układ ABS zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania, elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy ESP oraz układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniu HLA.

Samochód w Europie pojawi się w przyszłym roku, a niedługo potem oferta modelowa firmy w klasie SUV wzbogaci się o nową generację Forda Kuga. Nieco później rodzinę aut klasy SUV marki Ford w Europie uzupełni większy model klasy premium, czyli Ford Edge, który zyskał już sporą popularność na rynkach Ameryki Północnej.