Dalej nie znaczy dłużej

autostrady

Mimo, że autostrady nie powstają tak szybko, jak byśmy sobie tego życzyli, zmieniają Polskę w bardzo widoczny sposób, a konkretniej – sposób, w jaki się po kraju poruszamy.

autostrady

Jeżeli ktoś jeszcze nie wierzy w zbawczą moc autostrad, niech przeczyta ten artykuł. Z danych serwisu korkowo.pl wynika, że przejazd autostradą, nawet dłuższą niż „zwykłą” drogą, jest dla nas czasowo opłacalny!

Analizie poddano drogę z Poznania do Węgorzewa na Mazurach. Trasa tradycyjna wynosi ok. 440 km, a przejazd nią zajmuje średnio nieco ponad 8 godzin. Jazda autostradą z kolei pozwoli nam dojechać na miejsce już w 7 godzin, mimo że droga jest dłuższa i liczy aż 582 km! Dodatkowo mamy okazję przejechać się po słynnej drodze ekspresowej S8, której ogromne koszty i tempo budowy wzbudziły wiele kontrowersji. W ten sposób oszczędzamy zatem godzinę drogi, mimo że droga jest dłuższa o 140 km. To nie magia tylko… nowoczesność, która choć bywa odpłatna, na pewno ucieszy śpieszących na urlop.

Kolejny dowód – droga z Gdańska do Zakopanego. Trasa tradycyjna wynosi ok. 643 km, a przejazd nią zajmuje średnio prawie 10 godzin. Jeżeli po drodze zdecydujemy się zahaczyć o autostradę A1, a potem A4, to na miejsce dojedziemy w niecałe 9 godzin. I to pomimo faktu, że droga „autostradowa” będzie dłuższa o około 50 km. Oszczędzamy zatem godzinę drogi, mimo że trasa, którą jedziemy, będzie dłuższa.

Jak widać dalej nie zawsze znaczy dłużej.

Źródło: korkowo.pl