Kobiety o samochodach elektrycznych

Aż 90% kobiet uważa, że samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji? Większość z nas twierdzi, że napęd elektryczny jest sposobem na całkowite wyeliminowanie emisji zanieczyszczeń do powietrza.

samochody elektryczne

Badanie TNS Polska przeprowadzone na zlecenie Renault Polska wykazało, że kobiety, które uważają, że auta elektryczne to nasza przyszłość, gdyż należy ograniczyć emisję spalin (48% w porównaniu do 41% ogółu Polaków), to jednocześnie osoby wyznające wartości proekologiczne. 86% z nich segreguje śmieci, 76% unika używania toreb jednorazowych, a 92% oszczędnie używa wody i energii elektrycznej.

65% badanych uznaje zmniejszenie zanieczyszczania środowiska za najważniejszą zaletę samochodów elektrycznych. Panie wskazują też na brak zapachu benzyny i spalin (44%) i redukcję hałasu na drogach (20%).

Ciągle jednak obawy budzi zasięg samochodów elektrycznych, jednak w rzeczywistości 80 procent pań nie przejeżdża dziennie więcej niż 60 km, obawy te są zapewne związane z wyjazdami wakacyjnymi, gdy pokonujemy zazwyczaj znacznie dłuższe dystanse niż zwykle. 27% respondentek przyznało z kolei, że obawia się porażenia prądem.

Na polskim rynku oferta samochodów eletrycznych jest całkiem spora i ciągle się powiększa. Już we wrześniu Renault wprowadzi na polski rynek pierwsze dwa modele w 100% elektrycznych aut: Renault Fluence Z.E. oraz Renault Kangoo Z.E. W 2013 r. na nasz rynek wejdzie czterokołowy pojazd elektryczny Renault o nazwie Twizy.