Czerwony Fiat 500 dla medalistki z Londynu

0

Rodzinne miasto brązowej medalistki Igrzysk Olimpijskich wraz z Fiatem postanowiło sprawić jej niespodziankę w postaci Fiata 500 w jej ulubionym kolorze – czerwonym.

czerwony-fiat-500-dla-medalistki2

Uroczystość wręczenia kluczyków do Fiata 500 Pani Karolinie Naja odbyło się w ubiegłą sobotę podczas miejskiej uroczystości nad jeziorem Paprocany w Tychach, rodzinnym mieście olimpijki. To właśnie na tym jeziorze bohaterka imprezy rozpoczynała swoją przygodę z kajakarstwem 10 lat temu. W uroczystości wzięli udział mieszkańcy Tychów z Prezydentem Miasta, panem Andrzejem Dziubą na czele.

Tychy czekały na medal olimpijski 32 lata. Co ciekawe, ostatni zdobyła także kobieta, pani Lucyna Langer-Kałek, w biegu na 100 metrów przez płotki na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie w roku 1980. To także był brąz.

czerwony-fiat-500-dla-medalistki5

Pani Karolina Naja może się zatem cieszyć nowym samochodem – Fiatem 500, wyposażonym jest w silnik benzynowy 1,2 o mocy 69 KM. Auto posiada bogate wyposażenie m.in. 7 poduszek powietrznych, klimatyzację, radioodtwarzacz CD+ MP3 (6 głośników), komputer pokładowy z systemem My Car, lusterka boczne elektrycznie sterowane, elektrycznie sterowane szyby przednie, wspomaganie elektryczne kierownicy Dual Drive z funkcją CITY, sterowanie centralnym zamkiem za pomocą pilota w kluczyku, reflektory do jazdy dziennej oraz system ABS + EBD + BAS.