Czego pragną kobiety

Na to pytanie wielu bezskutecznie poszukuje odpowiedzi. I to od lat. A my… już wiemy. Przynajmniej w jednej dziedzinie…

Czego pragną kobiety? Czasem nawet my same nie potrafimy na to pytanie odpowiedzieć. Ale to nie znaczy, że nie należy go zadawać. Od wieków pytają o to mężczyźni, bo nie mają o tym zielonego pytania. Pytamy o to my same. W redakcji Autopolek to pytanie zadawałyśmy sobie jeszcze przed powstaniem portalu i zadajemy je sobie przy każdym artykule i każdej propozycji dla Was. Firma GM Fleet postanowiła podejść do sprawy naukowo. Po prostu zbadała czego pragną kobiety – dokładniej reprezentatywna grupa 1000 pań. Wiemy czego pragną, przynajmniej w… samochodach.

Część wyników potwierdza stereotypy, część jest zbieżna z pragnieniami mężczyzn, a część jest całkiem normalna. Respondentki odpowiadały na pytania czego chciałyby w swoich autach. Wyszło na to, że aż 46 % pań nie może żyć bez muzyki. 30% zapytanych kobiet chciało nawigacji satelitarnej w standardowym wyposażeniu swojego auta. 17% ankietowanych kobiet chiałoby po prostu lepszego systemu audio z iPod-em i MP3.

Na czwartym miejscu znalazła się klimatyzacja, na którą głosowało 15 % pań. Na dalszych miejscach były szyberdach i… czujniki parkowania. Odpowiedzi, które potwierdzałyby, że marzeniem pań są niewielkie rozmiary i to, żeby samochód sam jeździł – nie było. Gdzieś pod koniec listy życzeń znalazła się ekologia – aut chroniących przyrodę chciało ledwie 10% pań.

Czyli, jaki ma być samochód dla kobiety? Całkiem normalny: przyjemny w środku, z dobrym klimatem, dobrą muzyką i najlepiej, żeby pomagał odnaleźć drogę.