Top Gear z rekordem Guinessa!

Program 'Top Gear’ znają chyba wszyscy. Nic dziwnego, żezostał właśnie wpisany do księgi rekordów Guinessa. Zobacz za co!

’Top Gear’ emitowany jest na antnie BBC, z przerwami, od 1977 roku. Na początku był to jednak program o charakterze czysto informacyjnym z prezentacjami samochodów. Prawdziwy rozkwit nastąpił na początku lat 90., kiedy to audycją zajął się Jeremy Clarkson. To dzięki niemu program zyskał charakter rozrywkowy, nie stroniący od kontrowersji i ostrych tez z przymrużeniem oka, a sam Clarkson stał się najbardziej rozpoznawalnym dziennikarzem motoryzacyjnym na świecie.

Śmiało możemy powiedzieć, że 'Top Gear’ to najpopularniejszy program motoryzacyjny na świecie. A jako, że ma też charakter rozrywkowy, został właśnie wpisany do księgi rekordów Guinessa jako „program rozrywkowy z największą publicznością”. Wpis do księgi potwierdza także, że 'Top Gear’ jest oglądany w 212 krajach świata.

Do dziś nakręconych zostało 18 serii programu, czyli aż 147 odcinków, z których 7 to odcinki specjalne. Najnowsza, 19 seria, planowana jest na początek przyszłego roku.