Maserati w Polsce

Po Rolls Royce, Bentleyu, Ferrari i Aston Martinie w Polsce zadebiutuje również Maserati.

„Pomimo kryzysu drogie auta sprzedają się w Polsce całkiem dobrze. Podczas gdy firmy analityczne alarmują, że ilość zarejestrowanych we wrześniu nowych samochodów jest najniższa od 10 lat, luksusowe samochody w cenie około miliona złotych cieszą się nawet większym zainteresowaniem niż przed rokiem.” – czytamy w Rzeczpospolitej.

Jeszcze w tym roku Maserati, których symbolem jest trójząb otwiera pierwszy salon w Polsce w podwarszawskim Piasecznie.

źródło: materiały prasowe

Auta szyte na miarę

Maserati, włoska marka samochodów sportowych i wyścigowych  należąca do koncertu motoryzacyjnego FIAT, to auta produkowane z uwzględnieniem potrzeb konkretnego klienta. Są montowane ręcznie w fabryce we włoskiej Modenie. To jedna z najbardziej ekskluzywnych marek motoryzacyjnych świata, a już za dwa lata będzie obchodzić setne urodziny. Flagowym modelem jest Quattroporte Sport GT S, który żeby rozpędzić się do setki potrzebuje zaledwie 5 sekund.

Należące do Fiata Maserati,  to  jedne z najbardziej ekskluzywnych samochodów świata. Są produkowane z uwzględnienie indywidualnych potrzeb klienta i montowane ręcznie w fabryce we włoskiej Modenie. Flagowym modelem marki, która już za dwa lata obchodzić będzie setne urodziny, jest Quattroporte Sport GT S – auto które prędkość 100 km/h osiąga w zaledwie 5 sekund.

„Produkuje samochody sportowe, ale jednocześnie do codziennego użytku. W porównaniu z Ferrari, które jest sporo młodsze, Maserati reprezentuje zupełnie inną filozofię” – mówi PAP Life Piotr Chodzeń, wyłączny importer Maserati w Polsce.

„Przedstawiciele naszej marki gotowi są spędzić z klientem wiele czasu, by uzgodnić wszystkie szczegóły zamawianego auta. Czasami osoby kupujące Maserati zapraszamy do Włoch, by wybrały na przykład optymalny kolor karoserii. Organizujemy też dla naszych klientów różne wydarzenia. Zależy nam bowiem na bliskiej współpracy z klientem” – mówi PAP Life, Joost Rijnbeek, szef sprzedaży Maserati na Europę Środkowo-Wschodnią.

Dealerem i importerem w Polsce będzie rodzinna firma Chodzeń. Dotychczas znana jako właściciele salonów Toyoty i Lexusa.

„Nasza firma powstała w 1976 roku, kiedy mój ojciec otworzył zakład napraw powypadkowych w Piasecznie pod Warszawą. Przełomowym momentem było podpisanie w 1986 roku jednej z pierwszych w Polsce autoryzacji na prowadzenie usług serwisowych Toyoty. W 1991 roku wraz z powstaniem Toyota Motor Poland staliśmy się autoryzowaną stacją dealerską. Dzisiaj mamy trzy salony Toyoty i jeden Lexusa” – mówi Piotr Chodzeń.

Polski dealer Maserati ma nadzieję, że w ciągu roku sprzeda minimum 10 samochodów.