Chevrolet Malibu

Podczas Konwencji Dilerskiej Chevrolet nagrodził statuetkami „Louisa” dilerów z najlepszymi wynikami sprzedaży i zaprezentował po raz pierwszy w Polsce najnowszą generację Chevroleta Malibu.

fot: Chevrolet

Jednym z najważniejszych punktów Konwencji była polska premiera najnowszego Chevroleta Malibu. Zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć model w kolorze Smokey Grey w wersji wyposażenia LTZ z silnikiem benzynowym o pojemności 2,4 litra.

100 rynków, sześć kontynentów

Rozpoczęliśmy rok 2012 mocnym akcentem. Zaprezentowaliśmy kolejny po Camaro model Chevroleta, który ma status amerykańskiej legendy, a teraz będzie oferowany również w Polsce. Nasi klienci już latem będą mogli stać się właścicielami najnowszej generacji Malibu – powiedział Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevrolet Poland.

Malibu ósmej generacji, pierwszy globalny samochód z segmentu D będzie przeznaczony do sprzedaży na blisko 100 rynkach na sześciu kontynentach. Nazwa Malibu jest najdłużej wykorzystywaną nazwą modelu samochodu z tego segmentu w branży motoryzacyjnej. Pierwsze Malibu zostało wyprodukowane w 1964 roku.

Co w Europie?

W Europie Malibu oferowane będzie z 4-cylindrowym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2 litrów i mocy 160 KM oraz 2,4-litrową jednostką benzynową o mocy 169 KM. Do wyboru klienci będą mieli sześciostopniową manualną lub automatyczną skrzynię biegów. Na tle konkurencji Malibu wyróżnia się przestronnym, cichym i wyrafinowanym wnętrzem, wysokim komfortem podróżowania oraz dobrymi właściwościami jezdnymi. Jego atletyczna, szeroka sylwetka w zestawieniu ze zintegrowanym tylnym spojlerem ma naprawdę ciekawy wygląd.

Bezpieczny

Model Malibu otrzymał pięć gwiazdek, czyli najwyższą ocenę bezpieczeństwa przyznawaną w ramach European New Car Assessment Program (Euro NCAP). W tej kwestii będzie to jeden z najlepiej wyposażonych samochodów w segmencie. Zastosowano w nim systemy wspomagające pracę układu jezdnego takie jak: czterokanałowy system zapobiegający blokowaniu kół (ABS), kontrola trakcji, elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC), elektroniczny rozdział sił hamowania (EBD), asystent hamowania (BA), kontrola hamowania na zakręcie, system wspomagania nagłego hamowania oraz elektroniczny układ wspomagający hamowanie silnikiem.

200 000 Malibu

Poprzednia, siódma generacja Malibu była jednym z najbardziej utytułowanych pojazdów marki. Zdobyła ponad 40 wyróżnień przyznanych przez branżę motoryzacyjną, łącznie z tytułem Samochodu Roku 2008 Ameryki Północnej (North American Car of the Year). W roku 2010 Malibu było najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym marki Chevrolet i koncernu General Motors. Do klientów trafiło niemal 200 000 egzemplarzy tego modelu (198 770). Malibu jest jednocześnie jedynym autem z segmentu D w branży, które w ciągu trzech ostatnich lat (2011, 2010 i 2009) zdobyło nagrodę „Best Buy” przyznawaną przez magazyn Consumers Digest Automotive. W latach 2010 i 2011 samochód otrzymał także tytuł „Top Safety Pick” od amerykańskiego Instytutu Ubezpieczeniowego Bezpieczeństwa Drogowego (IIHS).

źródło: mototarget.pl

fot: Chevrolet