Limuzyna Mercedesa bez dachu?

0

Niedługo zaprezentowana zostanie najnowsza odmiana flagowej limuzyny Mercedesa – S-Klasy. Wygląda na to, że będzie to ważny moment dla niemieckiej marki.

Mercedes chce, by przyszła S-Klasa zdominowała rynek luksusowych limuzyn i w tym celu chce wprowadzić na rynek aż cztery odmiany nadwoziowe tego modelu. Chodzi o limuzynę w dwóch rozstawach osi, odmianę coupe, a także czteroosobowe cabrio.

Pięć lat oczekiwania

Pięć lat temu Mercedes zaprezentował model koncepcyjny o nazwie Ocean Drive. Luksusowe cabrio nie różniło się bardzo od zamkniętej limuzyny. Co więcej, zostało bardzo dobrze przyjęte przez publiczność odwiedzającą targi w Detroit. Początkowo Mercedes nie zdecydował się na produkcję tego modelu, który przez długi czas pozostał tylko konceptem. Teraz plany marki uległy zmianie.

S-Klasa to najlepsza limuzyna na świecie – powiedział dr Uwe Ernstberger, odpowiedzialny za projekt nowego modelu. – Nowy model będzie niósł ze sobą wiele innowacji, nie tylko technologicznych, lecz także znacznie szerszą gamę nadwozi.

Wypowiedź szefa tego projektu nie pozostawia złudzeń. Szykuje się prawdziwa ofensywa Mercedesa. Czy utrzyma prym w klasie luksusowych limuzyn?