Chcesz wygrać Volvo V40? Wystartuj w maratonie!

chcesz-wygrac-volvo-v40

Uczestnicy maratonu będą mieli do pokonania dystans 42,195 km. Zapisy trwają do 8 października, a opłata startowa wynosi 90 zł. Dodajmy, że do minionego piątku zapisało się już ponad 4600 osób! To o 1200 więcej niż o tej samej porze roku ubiegłego.

chcesz-wygrac-volvo-v40

Poznański maraton jest tak mocno oblegany także z tego względu, że nagrodą główną jest samochód – Volvo V40! Szanse są tym większe, że w losowaniu samochodu weźmie udział każdy, kto ukończy maraton. Przypomnijmy, że V40 to pierwsze na świecie auto, które zostało wyposażone w poduszkę powietrzną dla pieszych.

Bieganie w Polsce, zarówno rekreacyjne jak i wyczynowe staje się coraz bardziej popularne – zauważa Mariusz Nycz, Dyrektor Marketingu i PR w Volvo Auto Polska. – Dlatego staramy się systematycznie rozwijać nasz projekt i zainteresować nim nie tylko zawodowych biegaczy, ale również początkujących amatorów joggingu. W tym roku, oprócz sponsoringu samego maratonu w Poznaniu, wspieramy również przygotowania zawodników do biegu. Mam nadzieję, że atrakcyjna nagroda, która będzie czekać na mecie dodatkowo zachęci biegaczy z całej Polski do udziału w 13. Poznań Maratonie.

Weekend maratoński rozpoczyna się już w piątek 12 października. W tym dniu zostanie zainaugurowana pierwsza edycja targów „Poznań Sport Fair”, która potrwa do niedzieli 14 października włącznie. W sobotę zaś odbędą się kolejne atrakcje: spotkania z dietetykami, fizjoterapeutami, osteopatami firmy ASGO, którzy poprowadzą prelekcje o tematyce „Co każdy biegacz wiedzieć powinien, dla zachowania optymalnej formy”. Odbędzie się także spotkanie z byłym obrońcą reprezentacji Polski w piłce nożnej i piłkarzem Lecha Poznań – Bartoszem Bosackim, który opowie o kulisach treningu i znaczeniu kompleksowego przygotowania z punktu widzenia zawodowego sportowca. Dla miłośników triathlonu odbędzie się z kolei spotkanie autorskie z Łukaszem Grassem – dziennikarzem telewizyjnym i radiowym, autorem książki „Trzy Mądre Małpy”, który opowie o swojej przygodzie ze sportem. Ponadto nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 1,2 i 3 km.