Rinspeed XchangeF – komfortowe podróżowanie przyszłości

Szwajcarski Rinspeed, producent nietuzinkowych i bardzo drogich samochodów, szykuje dla nas kolejną szaloną propozycję. XchangeF to auto przyszłości, stworzone dla tych, którzy zamiast prowadzenia, wolą skupiać się na innych przyjemnościach. Auto powstało na bazie Tesli Model S i jest swoistym autonomicznym centrum rozrywki.

Pojazd prowadzi automatyczny pilot, chociaż w każdej chwili kierowca może przejąć dowodzenie. Najważniejszy w tym wszystkim jest jednak design i wszystkie gadżety ukryte we wnętrzu. Auto wyposażone zostało w fotele lotnicze klasy biznes, które mogą służyć np. jako wygodne łóżka. Kierownica nie ma bezpośredniego połączenia mechanicznego z kołami i można ją przestawiać wzdłuż deski rozdzielczej.

XchangeF-7

Na desce rozdzielczej umieszczono cztery wyświetlacze o łącznej długości aż 1,2 m. Program sterujący pokładowym systemem multimedialnym obsługiwany jest gestami. Auto wyposażono rzecz jasna w stałe, szybkie łącze internetowe i pokładową sieć WiFi.

XchangeF-6

O dobry nastrój  pasażerów zadbać mają najwyższej klasy wykończenia – m.in. jedwab i wełna merynosów. Wykonany z tworzyw sztucznych dach pokryto specjalną powłoką mieniącą się we wszystkich kolorach tęczy. Zamontowano w nim 358 indywidualnie sterowane diody LED pozwalających uzyskać niepowtarzalną atmosferę wnętrza.

Rinspeed zamierza zaprezentować prototyp na zbliżających się wielkimi krokami targach w Genewie.

XchangeF

XchangeF-0

Źródło: Rinspeed