Chaos ujarzmiony

0

Zastanawiałyście się jak wyglądałoby nasze życie bez torebki? Nie potrafimy wyjść bez niej nawet do pobliskiego sklepu. Nigdy przecież niewiadomo co z przepastnej zawartości może się przydać! Tym bardziej więc zaskakuje nowy Chevrolet Aveo. Projektanci za punkt honoru postawili sobie uporządkowanie tego chaosu. I oto, co udało im się osiągnąć!

Po dwóch latach i przebadaniu ponad 1500 kobiet wzdłuż i wszerz całego globu okazuje się, że zaglądając do kobiecej torebki jest niemal pewnym, że zawsze znajdziemy tam Podstawową Pulę 6 Podręcznych przedmiotów: telefon, portfel, długopis, butelkę wody, szminkę (opcjonalnie błyszczyk) oraz paczkę gum do żucia lub cukierków miętowych. W szaleństwie damskiej torebki jest zatem metoda, i to niezależnie od jej położenia geograficznego. Twórcy nowego Chevroleta Aveo w wersji sedan postanowili wziąć pod uwagę wszystkie te przedmioty, stawiając sobie za cel zapewnienie nam wygodnego dostępu do nich.

Portal mototarget.pl poinformował o bardzo ciekawym pomyśle, na jaki wpadł Chevrolet. Wszyscy testujący nowego Chevroleta Aveo przed rozpoczęciem jazd próbnych proszeni byli o ujawnienie zawartości kieszeni. Kieszenie z Ohio, Madrytu i Pekinu miały wspólny mianownik zbliżonych do siebie przedmiotów, będących zawsze w zasięgu ręki. Po prezentacji mogli wsiąść do samochodu i rozmieścić gadżety w samochodowych skrytkach. Tymczasem designerzy Chevroleta bacznie monitorowali interakcje kierowców z pojazdami. Nie umknęło ich czujnym oczom to, jak trzaskają drzwiami, a następnie zapełniają osobistymi przedmiotami każdy kawałek wolnej przestrzeni. Koniec końców dobór kolorów, materiał użyty do produkcji tapicerki, a nawet cena samochodu doczekały się wnikliwej opinii, która pomogła projektantom w opracowaniu ostatecznej wersji.

Okazuje się, że wnętrze nowego Chevroleta Aveo zostało zaprojektowane tak, aby kierowca oraz pasażer mieli możliwie łatwy dostęp do niezbędnych dla nich urządzeń i przedmiotów. Nie ma też „fuszery” w postaci lusterka wyłącznie po stronie pasażera 🙂 Nowi posiadacze Aveo docenią nie tylko elastyczność modelu, ale też ogromne możliwości zagospodarowania wnętrza – a zatem idea samochodu – torebki stała się faktem, przybierając na dodatek niespotykane dotąd rozmiary.

Nie należy zapominać, że mimo wspólnej Puli 6 przedmiotów, istnieją między nimi delikatne różnice w zależności o szerokości i długości geograficznej. Mieszkaniec północnej Europy będzie chciał mieć ze sobą odtwarzacz MP3 – Aveo posiada zatem dwa schowki – jeden posiada wyjście na dodatkowe urządzenia oraz wyjście USB. Można zatem sterować odtwarzaczem za pomocą przycisków na kierownicy, radiu lub przez Bluetooth. Mieszkaniec Korei będzie wolał raczej specjalne miejsce na karty płatnicze, a Amerykanin ucieszy się widząc wygodnie usytuowane podkładki na kubek, które stanowią absolutną konieczność dla każdego szanującego się Amerykanina.

Wszystkich kierowców, pomimo występujących subtelnych różnic łączy ta sama potrzeba rozmieszczenia “gdzieś w samochodzie” wszystkich swoich gadżetów podstawowej potrzeby. My wiedziałyśmy to już dawno, designerzy potrzebowali przebadania ponad tysiąca damskich torebek. Okazuje się zatem, że wyśmiewana przez mężczyzn damska torebka może się przyczynić do podniesienia także ich poziomu komfortu jazdy.