Autostop przez komórkę

0

Autostop nie musi już oznaczać stania przy drodze i wdychania spalin w oczekiwaniu na kierowcę, który się zechce się zatrzymać i podwieźć – wystarczy znaleźć odpowiednią ofertę, zadzwonić pod podany numer, aby omówić szczegóły, i w drogę!

Dzięki nowej bezpłatnej aplikacji od carpooling.pl użytkownicy smartfonów z systemem Android zyskali natychmiastowy dostęp do największej bazy umawianych przejazdów po Polsce i Europie.

Aplikacja dostępna w polskim Android Market w kategorii „Podróże i informacje lokalne” umożliwia nie tylko przeszukiwanie bazy ponad 600 000 przejazdów. Także kierowca, który wybiera się w trasę, może dzięki niej w kilku prostych krokach spontanicznie zaoferować miejsce w swoim samochodzie. Wystarczy określić trasę, termin i godzinę odjazdu, a także zaznaczyć, czy w grę wchodzi zwrot części kosztów paliwa. Oferta trafi do centralnej bazy, do której użytkownicy mają dostęp nie tylko poprzez aplikację na telefony z Androidem, ale także poprzez uruchomioną przed kilkoma miesiącami aplikację na iPhone’a oraz aplikację na Facebooku czy stronę www.carpooling.pl

Wspomniana baza jest największym w Europie zbiorem zawierającym ogłoszenia pochodzące od kierowców i pasażerów z całej Europy. Dzięki temu prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniej oferty transportu czy zapytania o wolne miejsce jest zdecydowanie większe niż w przypadku lokalnych serwisów ogłoszeniowych czy forów internetowych.

Android App: market.android.com/details?id=com.carpooling.android.pl
carpooling.pl na Facebooku: www.facebook.com/carpoolingPL
carpooling.pl na Twitterze: www.twitter.com/carpoolingPL