Camaro rozgrzewa!

c3

Po ponad 10 latach nieobecności Chevrolet Camaro wraca na Stary Kontynent. Przed Wami amerykańska legenda w europejskiej odmianie!

c7

Najnowsze Camaro to nowoczesna interpretacja modelu z 1969 roku. Wtedy Camaro pojawił się na amerykańskim rynku jako odpowiedź na Forda Mustanga. Muskularne, nisko zawieszone nadwozie nawiązuje do przeszłości, ale nie wpada w kategorię „retro”. To samochód na miarę XXI wieku.

Obecna wersja Camaro za oceanem pojawiła się już dwa lata temu. Pod maską europejskiego odpowiednika znajdzie się oczywiście potężny silnik V8 o pojemności 6,2 litra. W zależności od wyboru skrzyni biegów, dostępny będzie w dwóch wariantach mocy. W przypadku konfiguracji z manualną skrzynią biegów do dyspozycji będą 432 KM, zaś w przypadku wariantu z ‘automatem’ – 405 KM.

Chevrolet Camaro dostępny będzie tylko u pięciu starannie dobranych dealerów. Będzie go można zamówić w Warszawie, Swarzędzu, Rybniku, Bielsku-Białej oraz Sadach koło Poznania. W podstawowej wersji, z manualną skrzynią biegów, kosztuje 199.900 tysięcy złotych. Dużo to, czy mało? W dużej części to niestety wina akcyzy, która w przypadku tego samochodu wynosi aż 18,6%. Poniżej prezentujemy Wam galerię europejskiej wersji Camaro.

c2

c1

c4

c5

c6