BlackBerry a wypadki drogowe

Do ciekawych wniosków doszła policja w Dubaju, która połączyła awarię systemu w telefonach BlackBerry ze spadającą liczbą wypadków drogowych…

W dniach, w których BlackBerry zmagało się z ogromną awarią swojego systemu, uniemożliwiającą wysyłanie wiadomości tekstowych, spadała liczba wypadków w największych miastach Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W Dubaju o 20%, zaś w Abu Dhabi aż o 40% (do tego nie było śmiertelnych wypadków)!

Przez trzy dni takie funkcje smartphone’a jak Email, Messenger oraz Internet były niedostępne dla użytkowników BlackBerry z Środkowego Wschodu, Afryki i Europy. Gen Tamim z dubajskiej drogówki twierdzi, że istnieje bezpośredni związek między awarią systemu BlackBerry a spadkiem liczby wypadków.

Zdaniem policji, oprócz awarii BlackBerry, do spadku liczby wypadków mógł przyczynić się także śmiertelny wypadek piłkarza, reprezentanta kadry narodowej ZEA, który zginął w wypadku dwa tygodnie temu, kiedy pisał SMS-a na BlackBerry. – Musimy doprowadzić do tego, że ludzie dwa razy pomyślą zanim chwycą w dłoń telefon komórkowy podczas jazdy – apeluje Gen Al. Herethi z policji. Śmierć piłkarza była początkiem szerokiej kampanii społecznej na rzecz nie używania telefonów podczas jazdy.