C4 Aircross – SUV od Citroena

Po sukcesie modelu C4, Citroen zdecydował się zaprezentować jego odmianę – kompaktowego SUV-. Czy w tym przypadku również odniesie sukces?

C4 Aircross, bo tak będzie nazywał się ten model, ma łączyć zalety układu napędowego samochodu terenowego z komfortem i przyjemnością jazdy. Początkowo dostępne będą trzy jednostki napędowe – jeden benzynowy i dwa wysokoprężne. Nie wiemy jednak w jakich będą cenach. C4 Aircross oficjalnie ma zostać zaprezentowany w przyszłym roku na targach w Genewie. Do sprzedaży trafi zatem pewnie kilka miesięcy później.

Muskularna sylwetka nowego Aircrossa może się podobać. Dzięki aerodynamicznym wlotom powietrza, poszerzonym nadkolom i zmniejszonym zwisom, z pewnością nie zginie w tłumie innych pojazdów. Przyglądając się bliżej, zauważymy lampy LED wbudowane pionowo w aerodynamiczne wloty powietrza oraz ciekawe tylne reflektory nawiązujące bezpośrednio do prototypu Hypnos. Poza tym C4 Aircross posiada kierunkowskazy w lusterkach bocznych, neony w tylnych reflektorach i kamerę cofania wbudowaną w chromowaną listwę tylnej klapy.

Klasa kompaktowych SUV-ów systematycznie się powiększa. To jeden z tych segmentów, gdzie trwa zaciekała walka o pozycję lidera. Czy Citroen poradzi sobie w tak doborowym towarzystwie i będzie w stanie przyciągnąć do siebie klientów?