Mii – trzeci bliźniak

0

Od pewnego czasu śledzimy prawdziwy wysyp miejskich maluszków. Teraz przyszedł czas na propozycję Seata.

To już drugi w ostatnich dniach samochód (po Skodzie Citigo), który swoim wyglądem i rozmiarami nawiązuje do Volkswagena up!. Tym razem to Seat zdecydował się pokazać własną interpretację miejskiego maluszka. Pojazd będzie nosił nazwę Mii.

Trzeba przyznać, że Seatowi od kilku lat brakowało w ofercie małego miejskiego samochodu. Ostatnim tego typu produktem była Arosa. Przyznajmy jednak – nie do końca udana. Zarówno Skoda jak i Seat nie ukrywają tego, że korzystają z projektu Volkswagena. Wszystkie trzy samochody są podobne wymiarowo, a pod maską znajdą silniki o takiej samej mocy. Który z nich będzie się najlepiej sprzedawał – Citigo, up! czy Mii?

Ten ostatni będzie bardzo lekki – jego waga to tylko 854 kg. W gamie silnikowej znajdą się jednostki 60- i 75-konne. Oferowane mają być dwie wersje wyposażenia – Chic oraz Sport. W sprzedaży Mii pojawić się ma wiosną przyszłego roku (choć w Hiszpanii będzie go można kupić jeszcze w tym roku) – najpierw w wersji 3-drzwiowej, zaś pod koniec 2012 roku w wersji 5-drzwiowej.