Astra OPC w sprzedaży

0

Topowa odmiana Astry zadebiutowała podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Astra OPC, bo o niej mowa, jest już dostępna w Polsce. Znamy także jej ceny.

astra-opc1

Najszybsza Astra w historii napędzana jest benzynowym silnikiem z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem, o mocy 280 KM i pojemności 2 l. Dzięki temu przyspieszenie od zera do 100km/h trwa zaledwie 6 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Ceny zaczynają się od 127.950 złotych.

Jedną z głównych zalet Astry OPC jest jej zawieszenie z kolumnami High Performance Struts (HiPerStruts). W połączeniu z układem podwozia FlexRide, charakteryzującym się trybem jazdy Sport i OPC, ma dać nadzwyczajne efekty. Już tryb standardowy gwarantuje wysoki komfort jazdy, a specjalny tryb sportowy – znacznie większą zrywność. Ustawiając tryb OPC kierowca przenosi się w trzeci wymiar: reakcja kierownicy i pedału gazu jest natychmiastowa, a podwozie umożliwia dynamiczną jazdę.

Na tym jednak nie koniec. Model OPC został wyposażony w mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu na osi przedniej, który daje jeszcze większą stabilność, lepsze panowanie nad pojazdem i trakcję, innymi słowy, samochód ma lepszą przyczepność podczas jazdy na ostrych zakrętach z dużą prędkością, nawet przy mokrej nawierzchni.

Astra OPC produkowana jest wyłącznie w zakładzie General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach. W Polsce zamówienia na ten model można składać w salonach Opla od połowy lipca br.